Kowal Trener Logo Tymczasowe

Ile kosztuje trener personalny na miesiąc?

Ceny treningów personalnych

Ceny treningów personalnych w Krakowie na miesiąc grudzień 2023 wahają się między 100zł u początkujących trenerów personalnych, a nawet 500zł u tzw. „trenerów premium”, za pojedynczą sesję treningową.

W zależności od wybranego pakietu treningowego cena treningu personalnego będzie oscylować w okolicach 120-180zł za trening personalny. Jeżeli zdecydujemy się trenować z trenerem raz w tygodniu, stawka za pojedynczą sesję treningową będzie wyższa. Płacąc za trening personalny 180zł i trenując raz w tygodniu powinniśmy być przygotowani na koszty około 720zł za miesiąc współpracy z trenerem. Jeżeli natomiast chcemy trenować 3-4 razy w tygodniu z trenerem personalnym, a cena pojedynczego treningu personalnego wyniesie około 120zł, to w perspektywie 4 tygodni musimy liczyć się z kosztami na poziomie 1440-1920zł.

Co otrzymuję w zamian?

Współpraca z trenerem personalnym powinna polegać na osiąganiu celi treningowych. Jeżeli Twoim celem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, a Ty po dwóch, trzech, czasami sześciu miesiącach nie czujesz poprawy, to znaczy że coś jest nie tak.

Na rynku nie brakuje niedoświadczonych trenerów, których kusi możliwość łatwego zarobku, spędzających z klientem godzinę tylko po to żeby liczyć mu powtórzenia, nie dając od siebie nic więcej. Jest wiele osób, które ukończyły jeden kurs i identyfikują się jako „trenerzy personalni”, uważaj na nich.

Trener personalny to ktoś więcej niż osoba od liczenia powtórzeń. Trener personalny powinien od Ciebie przede wszystkim wymagać. Idziesz do trenera po to, aby pilnował Twojej techniki, zaangażowania w trening, motywował Cię abyś dał/a z siebie więcej niż na poprzednim treningu, musisz robić postępy, aby osiągać swoje założenia, nic nie przychodzi łatwo!

Trener personalny powinien też przede wszystkim znać się na programowaniu treningowym. Kolejność ćwiczeń na treningu ma ogromne znaczenie, tak jak i zakres powtórzeń poszczególnych ćwiczeń oraz dobór odpowiednich ćwiczeń dla Twojego celu. To od programowania treningowego będzie zależeć w dużej mierze Twój progress. Trening powinien być zaplanowany, a poziom trudności treningu podnoszony z tygodnia na tydzień.

Zanim zdecydujesz się na współpracę z trenerem personalnym zrób dobry research, by nie trafić na kogoś kto będzie patrzył na Ciebie tylko i wyłącznie jak na worek z pieniędzmi!

O mnie

W branży fitness jestem już od 2015 roku, w tym czasie udało mi się pomóc już setkom osób zadbać o swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Od osób chcących zadbać o swój wygląd, po osoby z otyłością, niedowagą, z bólami kręgosłupa, kolan i innymi problemami.

Najnowsze wpisy